Hrubá stavba do 30 dní, sen nebo skutečnost?

Hledáte způsoby, jak ušetřit na stavbě domu a bydlet co nejdříve? Realizace snu o vlastním bydlení je bohužel doprovázena obrovským finančním zatížením a stavba může trvat roky. Vzhledem k vysokým cenám staveb na klíč si čím dál tím víc rodin staví domy svépomocí či po známých shání zedníky. Postavit hrubou stavbu tak může trvat celou sezónu a po celou tu dobu musí rodina táhnout jak výstavbu, tak i stávající náklady na bydlení. S nepředvídatelně rostoucí cenou stavebních materiálů je pak velmi těžké dodržet stanovený rozpočet na stavbu.
Možná se tedy ptáte, existuje způsob jak levně a hlavně kvalitně postavit hrubou stavbu za 30 dní?
Přesvědčte se sami.

Aby bylo možné hrubou stavbu do měsíce postavit, musíme v základu změnit to, z čeho stavíme. Trendem, který do ČR přišel z Německa a Holandska jsou stavby rodinných domů z mohutných prefabrikovaných betonových kostek. Ty při stavbě nahrazují klasické cihly či tvárnice a stavba z nich je nejen pevnější a lépe tepelně izoluje (více níže), ale vyjde levněji a především lze opravdu hrubou stavbu dokončit do 30 dnů – bez kompromisů.

Co je to BETkostka a jak se liší od klasických cihel a tvárnic?

Betonová kostka, tzv. BETkostka má tvar podobný kostce z lega a funguje na stejném principu – kostky se skládají a zapadají do sebe, čímž se vytvoří stěny domu. Na rozdíl od kostiček lega však základní BETkostka váží 600 kg a má rozměry 160 cm na délku, 80 cm na výšku a 40 cm v tloušťce – manipuluje se s ní těžkou technikou.

Z BETkostek se staví na vybetonované základové desce. Při stavění z BETkostek není potřeba zedníků. Pro pokládku stačí dva lidé a kostky se i tak pokládají tak rychle, že vám dům doslova roste před očima. Ve výsledku však dům postavený z BETkostek na pohled od toho z klasických cihel, nepoznáte. Rozdíl poznáte jen na své peněžence v podobě úspor.

Kolik lze stavbou z betonových kostek ušetřit?

Nechat si postavit rovnou celý dům na klíč je bohužel luxus, který si běžná rodina nemůže dovolit. Proto stále více rodin volí kompromis, při kterém hrubou stavbu postaví profesionální firma a finalizaci domu si již zajistí svépomocí. Takto lze stavbu dokončit rychleji a ušetřit tam, kde se ušetřit skutečně dá.

Úspory při stavbě z BETkostek jsou dvojí. Jednak je cena materiálu a práce o zhruba 16% levnější, než klasická výstavba z cihel. Druhak je obrovskou úsporou ušetřený čas, který zkrátí celkovou dobu stavby o celé měsíce a ušetří tím nejen starosti, ale hlavně peníze. Čím déle totiž budete stavět, tím déle budete muset platit současné bydlení a k tomu navíc hypotéku a náklady na stavbu toho nového. Mnoho rodin tento fakt opomene a ve finále je kvůli tomu hrubá stavba svépomocí vyjde dokonce dráž, než kdyby si ji nechali postavit od firmy a ušetřili tím čas.

Nebudete potřebovat zedníky

Jak rychle lze z BETkostek hrubou stavbu postavit?

Zatímco hrubou stavbu z klasických cihel postavíte za zhruba 3-6 měsíců, tak použitím BETkostek ji lze dokončit skutečně již za 30 dní, včetně základové desky, věnce a přípravy pro pokládku střechy. To výrazně redukuje celkový čas výstavby a hlavně čas, po který byste museli hradit dvojí náklady jak za staré, tak za nové bydlení zároveň. Oproti 6 měsícům, které trvá stavba z klasických cihel, můžete tedy bydlet o 5 měsíců dříve.

Největší úspora však teprve přijde v následujících měsících. Ty, kteří totiž plánují v blízké době začít stavět, čeká studená sprcha zvyšujících se cen obvyklých stavebních materiálů, především klasických pálených cihel a tvárnic. Ty, jsou totiž vypalovány v plynových pecích a je to právě plyn a cena energií obecně, která narůstá v poslední době astronomicky na ceně. Cena vypálených cihel a tvárnic tím nevyhnutelně bude muset zdražit a je jen otázkou času, než toto zdražení přes dodavatele doputuje ke koncovému zákazníkovi.

Toto zdražení postaví obrovské množství probíhajících staveb nad jejich původní rozpočet. Naproti tomu, BETkostky se nijak nevypalují a jejich cenu výrazně neovlivňuje aktuální cena energií. BETkostky se vylévají do speciálních forem a tuhnou za běžné teploty. Jedná se tedy o cenově stabilní materiál, který vás ani v nadcházejícím cenově volatilním období nezklame a lze s ním počítat.

Zkrátíte dobu stavby
až o 5 měsíců

Šetří stavba z betonových kostek energii a teplo?

Stavba z BETkostek má masivní vnější stěny z 40 cm prostého betonu, který se následně ještě zatepluje. Výsledná stavba má tedy naprosto perfektní tepelnou akumulaci a stěny po vytopení v zimě pomáhají udržovat stálou teplotu. Naproti tomu v létě se uvnitř domu udržuje příjemná teplota a dům tedy nevyžaduje nadměrné chlazení. Díky těmto tepelným vlastnostem se vyhnete vysokým účtům za energie po celý rok.

Při zimních modelových testech se teplota v domě s vypnutým topením za 5 dní snížila z 25°C na 21°C. To je tepelná ztráta méně než 1°C denně v našem modelovém případu. Stavby z betonových kostek ušetří v průměru 15 % nákladů na energiích.

Stavby z BETkostek ušetří až 15 % na energiích

Jaký má stavba z BETkostek dopad na životní prostředí?

V době, kdy se klade zvýšený důraz na ekologii a udržitelnost se BETkostky stávají stále větším hráčem ve stavebnictví. Stavbu z BETkostek totiž není potřeba demolovat, ale může se demontovat a kostky lze znovu použít v jiné stavbě, aniž by byla jakkoliv dotčena jejich kvalita. Při demolici (demontáži), stavby z BETkostek skončí pouze 5-15 % materiálu jako odpad a zbytek lze znovu použít.

Dům na prodej

Pokud patříte k jeho fanouškům, nabízíme Vám novostavbu v Heřmanově Huti Vlkýši. Dispozice domu je 4 + kk. Obývací pokoj je spojen s kuchyní a  kromě toho jsou zde další dva pokoje, ložnice koupelna s WC a technická místnost s WC. industriální vzhled interiéru má příznačné betonové stěny a stropní rámy a podlahy z leštěného betonu. Kromě originálního vzhledu Vás můžeme potěšit tím, že dům je energeticky nenáročný s tepelnými ztrátami do 5 kW. Oplocení v souladu se stylem kombinuje betonové sloupky se dřevěnou výplní.  Velikost pozemku 535 m2 je ideální, abyste měli po návratu z práce dostatek času pro Vaše záliby. Rádi se s Vámi dohodneme na drobných klientských změnách a v případě zájmu Vám zajistíme financování a služby interiérového designéra. Pro více informací kontaktujte:

Ing. Veronika Urbanová

veronika@vomastek.cz
739 592 154

SHRNUTÍ

7 důvodů proč stavět z BETkostek

1. Úspora peněz

Betonové kostky jsou levnější jak v ceně materiálu, tak ceně jejich stavby než běžná řešení z cihel a tvárnic.

2. Rychlá výstavba

Díky stavebnicovému sytému BETkostka je běžné mít postavenou kompletní hrubou stavbu s věncem do 30 dnů.

3. Vzhled jako běžná stavba

Stavba kompletně z betonových kostek je vizuálně nerozpoznatelná od té cihlové. Jediné co poznáte je nižší cena.

4. Výborná tepelná akumulace

Ušetřete na vytápění a chlazení díky mohutným stěnám z prostého betonu, který perfektně udržuje vnitřní teplotu.

5. Stavět lze i v zimě až do -5°C

S betonovými kostkami nemusíte čekat na sezónu, stavět lze naprosto kdykoliv. I v zimě.

6. Menší propustnost zvuku

Díky mohutným stěnám z prostého betonu budou Vaše místnosti perfektně akusticky izolované od okolního hluku.

7. Kvalitní a pevná stavba

Stavba z BETkostek je dvakrát pevnější než stavba z klasických cihel. BETkostky mají pevnost 30 MPa, zatímco nejpevnější cihly se pohybují kolem 15 MPa.

Rádi vám poradíme a pomůžeme

Skupina firem AZS 98

V době, kdy se klade zvýšený důraz na ekologii a udržitelnost se betkostky stávají stále větším hráčem ve stavebnictví.

Kontaktujte nás ješte dnes:

Kontaktní formulář


    Rychlý kontakt

    © 2022 AZS BETON s.r.o.